Łożyska ślizgowe

Łożyska ślizgowe to specyficzna kategoria łożysk, które nie posiadają ruchomych elementów pośredniczących. Oznacza to, że czop wału lub inny element obrotowy umieszczony jest w cylindrycznej panewce z pasowaniem luźnym.

W asortymencie producentów można znaleźć łożyska ślizgowe różnego typu – suche, powietrzne i olejowe. Łożyska ślizgowe suche są okresowo smarowane przy użyciu stałych smarów lub niesmarowane w ogóle. Do ich produkcji stosuje się panewki wykonane z odpowiednich stopów łożyskowych lub tworzyw sztucznych. Same łożyska wykorzystuje się do połączeń, na które oddziałują słabe obciążenia. Łożyska ślizgowe powietrzne są konstruowane w taki sposób, iż odpowiedni dystans między wałem a panewką zapewnia poduszka powietrzna wytwarzana poprzez sprężone powietrze dostarczane bezpośrednio do panewki. Znajdują one zastosowanie na wałach, na których występują niewielkie siły promieniowe. Łożyska olejowe dzieli się na hydrodynamiczne i hydrostatyczne. Cechą charakterystyczną ich budowy jest wypełnienie części korpusu łożyska olejem, który podczas ruchu wału tworzy cienką warstwę między wałem a panewką.

Jak zamówić łożyska ślizgowe w hurtowni TLC ŁOŻYSKA?

Zależy nam na zadowoleniu naszych odbiorców, dlatego w swojej ofercie posiadamy wyłącznie łożyska ślizgowe renomowanych producentów i dostawców. W sprzedaży dostępne są także inne rodzaje łożysk, w tym m.in. łożyska toczne. Obok produktów odstępnych od ręki oferujemy również możliwość realizacji zamówień indywidualnych. Jesteśmy w stanie dostarczyć praktycznie każdy typ łożyska ślizgowego dostępny na rynku. Współpracując z nami, masz gwarancję najwyższej jakości produktów w konkurencyjnych cenach. Oferujemy doradztwo, a także ekspresową realizację każdego zamówienia. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty, a w przypadku pytań także do kontaktu z nami.

Nasze oddziały znajdują się na terenie następujących miast: Gdańsk, Rzeszów, Poznań, Szczecin, Sosnowiec (Katowice), Toruń, Zgorzelec.

Dostarczamy: