Łożyska baryłkowe

Łożyska baryłkowe stanowią odmianę łożysk tocznych, w których zastosowane elementy toczne mają kształt baryłek. Taki kształt elementów tocznych w połączeniu z kulistą bieżnią pierścienia zewnętrznego umożliwia wychylanie się pierścienia wewnętrznego wraz z koszykiem oraz elementami tocznymi.

Obecnie łożyska baryłkowe występują jako łożyska poprzeczne i wzdłużne. Dodatkowo łożyska baryłkowe poprzeczne są produkowane w dwóch wariantach – z otworem walcowym i stożkowym.

Ze względu na swoją budowę oraz specyfikę pracy łożyska baryłkowe są przeznaczone do łożyskowania wałów maszyn wielkogabarytowych. Z łatwością radzą sobie z przenoszeniem bardzo dużych obciążeń – dotyczy to zarówno obciążeń osiowych jak i promieniowych. Łożyska dwurzędowe mogą dodatkowo przenosić obciążenia osiowe w obu kierunkach. Ze względu na stosunkowo dużą masę własną łożyska baryłkowe nie sprawdzają się natomiast w konstrukcjach, w których liczy się obniżenie masy.

Łożyska baryłkowe w ofercie TLC ŁOŻYSKA

Hurtownia łożysk TLC ŁOŻYSKA posiada w swoim asortymencie bogaty wybór łożysk baryłkowych renomowanych producentów – w stałej sprzedaży mamy standardowe łożyska baryłkowe oraz łożyska baryłkowe wzdłużne. Na życzenie odbiorcy możemy sprowadzić inne modele łożysk marek: Henkel, Ames, KS Gleitlager, Freudenberg, Gates, Renold czy Schaeffler.

Współpracując wyłącznie z renomowanymi producentami i dostawcami mamy pewność, że oferowane przez naszą hurtownię łożyska baryłkowe są wysokiej jakości. Znajdziesz nas w Warszawie i innych dużych miastach w Polsce: Gdańsk, Poznań, Rzeszów, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Zgorzelec. Wszystkie produkty z naszego asortymentu są dostępne w ramach prowadzonej przez hurtownię sprzedaży wysyłkowej.