Łożyska wzdłużne

Łożyska wzdłużne to rodzaj łożysk przystosowanych do przyjmowania oraz przekazywania obciążeń wzdłużnych. Ze względu na swoją specyfikę oraz wytrzymałość łożyska wzdłużne są powszechnie wykorzystywane w wielkogabarytowych maszynach przemysłowych, w których – ze względu na bezawaryjną pracę – bardzo istotna jest odporność poszczególnych elementów układu na obciążenia udarowe.

Ze względu na budowę, a właściwie kształt zastosowanych elementów tocznych łożyska wzdłużne można podzielić na kulkowe, baryłkowe i igiełkowe. Łożyska wzdłużne kulkowe są przeznaczone wyłącznie do przyjmowania obciążeń wzdłużnych i pod żadnym względem nie mogą być obciążane siłami poprzecznymi. Charakteryzuje je rozłączna budowa, dzięki której poszczególne pierścienie mogą być montowane na węzłach oddzielnie. W ofercie producentów możemy znaleźć jedno- i dwukierunkowe łożyska wzdłużne kulkowe.

W odróżnieniu od łożysk kulkowych łożyska wzdłużne baryłkowe mogą przenosić zarówno przeciążenia wzdłużne, jak i poprzeczne. Ten typ łożysk również charakteryzuje rozłączna budowa, a ich główną zaletą jest możliwość przenoszenia nawet bardzo dużych obciążeń przy wysokich prędkościach obrotowych.

Łożyska wzdłużne igiełkowe są przeznaczone do przenoszenia wysokich obciążeń wzdłużnych i udarowych. Ich zaletą jest niewielki rozmiar idący w parze z dużą sztywnością.

Łożyska wzdłużne – kup od ręki lub zamów online

Hurtownia łożysk TLC ŁOŻYSKA to znany i ceniony w kraju dystrybutor wysokiej jakości rozwiązań dla przemysłu. W swoim asortymencie posiadamy łożyska wzdłużne markowych producentów.

Nasze hurtownie są zlokalizowane w największych ośrodkach przemysłowych w kraju: Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Rzeszowie, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu i Zgorzelcu. Obok sprzedaży bezpośredniej obsługujemy również sprzedaż wysyłkową. Dzięki temu, z bogatej oferty TLC ŁOŻYSKA mogą skorzystać odbiorcy z dowolnego miejsca w kraju.