Rolki toczne

Rolki toczne to określenie odnoszące się do rolek prowadzących z łożyskami tocznymi i grubościennym pierścieniem zewnętrznym. Ich podstawowym zadaniem jest przenoszenie dużych obciążeń, w tym także obciążeń udarowych. Rolki toczne mogą być konstruowane w oparciu o różne typu łożysk tocznych. Najczęściej do ich wyrobu wykorzystuje się łożyska kulkowe, igiełkowe i walcowe.

Producenci oferują rolki toczne w różnych odmianach:

  • Rolki bieżne - rolki toczne konstruowane na bazie łożysk kulkowych z grubościennym pierścieniem zewnętrznym. Znajdują one zastosowanie w napędach krzywkowych i przenośnikach wszelkich typów.
  • Rolki nośne - rolki toczne powstające na bazie łożysk igiełkowych lub walcowych wyposażonych w grubościenny pierścień zewnętrzny. Rolki szczególnie polecane do stosowania w napędach krzywkowych, prowadnicach i systemach przenośników.
  • Rolki popychaczy – rolki z grubościennym pierścieniem zewnętrznym umożliwiającym przenoszenie obciążeń udarowych, przy jednoczesnym obniżeniu naprężenia odkształcającego i zginającego.

Jak zamówić rolki toczne w hurtowni TLC ŁOŻYSKA?

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych odbiorców hurtownia TLC ŁOŻYSKA posiada w stałym asortymencie wysokiej jakości rolki toczne markowych producentów.

Zakupu w naszej hurtowni można dokonać bezpośrednio odwiedzając Centralę w Warszawie lub dowolny z siedmiu oddziałów zlokalizowanych w największych ośrodkach przemysłowych w kraju. Można nas znaleźć w: Gdańsku, Poznaniu, Rzeszowie, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu i Zgorzelcu. Oferujemy także sprzedaż wysyłkową. Zamówienia przyjmujemy mailowo i telefonicznie.