Diagnostyka

W obliczu silnej konkurencji przedsiębiorstwa stają w obliczu konieczności nie tylko optymalizacji kosztów produkcji, lecz także ogólnych kosztów utrzymania maszyn. Koszty w głównej mierze zależne są nie od cen części zamiennych, lecz od czasu postoju maszyny. W związku z tym faktem w ostatnich latach proaktywne strategie eksploatacji zyskują na szczególnym znaczeniu – dzięki takiemu podejściu możliwe jest oszacowanie pozostałego czasu eksploatacji, a co za tym idzie zaplanowanie postoju i remontu maszyny.

W ofercie naszej firmy znajdziesz nie tylko najwyższej jakości części zamienne gwarantujące niezawodność i najdłuższy możliwy czas eksploatacji, lecz także produkty, które pozwolą na przeprowadzenie badań diagnostycznych. Wiedza ekspercka naszych pracowników pozwala również na oferowanie usługi doradczej polegającej na przeprowadzaniu badań oraz ich opiniowaniu.

Diagnostyka off-line

Podstawowy model diagnostyczny polegający na przeprowadzeniu szeregu pomiarów na wybranych urządzeniach z określoną częstotliwością (np. raz w miesiącu, raz na dwa tygodnie), uzależnioną od rodzaju urządzenia, charakterystyki pracy czy wagi danego urządzenia w procesie produkcyjnym. Pomiar może zostać dokonany zarówno przez pracownika klienta, jak i naszego eksperta. Następnie dane przesyłane są do analizy, a klient otrzymuje raport okresowy.

Diagnostyka on-line

W zależności od stopnia zaawansowania aplikacji zaoferujemy naszym klientom odpowiednio dobrany system diagnostyki on-line – od prostych kilkupunktowych systemów pomiarowych, po rozbudowane systemy pozwalające na zarządzanie diagnostyką całego zakładu. Zaletą systemu on-line jest możliwość stałej obserwacji zachodzących w urządzeniu zmian, a przez to umożliwienie wykrycia potencjalnego uszkodzenia na najwcześniejszym możliwym etapie.

Stopka Loga 11 2022