Łożyska ślizgowe – Poznań

Łożyska ślizgowe to typ łożysk, które nie posiadają ruchomych części pośredniczących. Występuje w nich element obrotowy, który znajduje się w cylindrycznej panewce z pasowaniem luźnym. Czop wału przesuwany jest na powierzchni ślizgowej zamocowanej tulei, panewki łożyska lub taśmy. Ich zadaniem jest podpieranie lub prowadzenie części poruszających się względem siebie, a tym samym przenoszenie działających sił. Nazwa łożyska ślizgowego nawiązuje do ślizgania się czopa wału, a także do tarcia ślizgowego, które powstaje w trakcie działania tych części. Łożyska ślizgowe to istotne elementy ruchomych układów. Dostarczane przez nas produkty cechują się wysoką wytrzymałością na obciążenia mechaniczne oraz zużycie w trakcie eksploatacji. Ponadto wytrzymują duże szybkości ślizgu i nie reagują na zakłócenia zewnętrzne. Jesteśmy dostawcą łożysk ślizgowych w Poznaniu. Z naszej oferty skorzystali także klienci z innych miast. Oferujemy łożyska ślizgowe w Rzeszowie oraz Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu, Gdańsku i Poznaniu.

Gdzie stosowane są łożyska ślizgowe?

Łożyska ślizgowe mają bardzo szerokie i powszechne zastosowanie. Najczęściej jednak wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie narażone są na małe prędkości obrotowe, ale jednocześnie muszą przenosić duże obciążenia. To aplikacji tego rodzaju zaliczane są m.in. rolki transportowe, nożycowe mechanizmy, przeguby czy zawiasy.

Łożyska ślizgowe sprawdzą się do:

  • konstrukcji wymagających szczególnej precyzji,
  • małych układów z niewielkim obciążeniem,
  • przenoszenie szczególnie dużych obciążeń.

Łożyska ślizgowe wykorzystywane są również w przypadkach, w których zachodzi konieczność tłumienia przez łożysko drgań wału. Jeśli szukasz wydajnego i niezawodnego łożyska ślizgowego, koniecznie zainwestuj w rozwiązania sprawdzonych producentów. Tylko wówczas masz pewność produktu, który odznacza się wyjątkową wytrzymałością na obciążenia mechaniczne. Zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszych łożysk ślizgowych, a także przedstawimy szczegóły oferty.