Łożyska ślizgowe – Rzeszów

Łożyska ślizgowe to łożyska, które charakteryzują się tym, że nie posiadają ruchomych części pośredniczących. Najważniejszą częścią tego rozwiązania jest korpus, w którym umieszczany jest czop. Elementem pośrednim w łożyskach ślizgowych jest zwykle tuleja, której wewnętrzna część odgrywa jednocześnie rolę panewki komponentu. Nazwa łożyska ślizgowego nawiązuje do ślizgania się czopa wału oraz do tarcia ślizgowego, które powstaje w trakcie działania tych części. Zadaniem łożysk ślizgowych jest umożliwianie ruchu obrotowego różnym elementom znajdującym się w maszynach i urządzeniach. Łożyska ślizgowe najczęściej stosowane są: w przypadku niewielkich konstrukcji z małym obciążeniem, w przypadku zwiększonej prędkości obrotowej, a także w sytuacjach wymagających szczególnej precyzji. Zajmujemy się sprzedażą łożysk ślizgowych w Rzeszowie. Dostarczamy wyłącznie wysokiej klasy produkty pochodzące od sprawdzonych producentów.

Rodzaje łożysk ślizgowych

Łożyska ślizgowe dostępne są w kilku wariantach. Wyróżnia się następujące wersje łożysk ślizgowych:

  • Łożyska ślizgowe suche – tarcie redukowane jest poprzez zastosowanie tworzyw sztucznych lub odpowiednich stopów stali; występują w wersjach wymagających okresowego smarowania i nie wymagających smarowania.
  • Łożyska ślizgowe powietrzne – dystans pomiędzy czopem i panewką utrzymywany jest poprzez poduszkę powietrzną wytworzoną przez sprężone powietrze.
  • Łożyska olejowe, w tym hydrodynamiczne i hydrostatyczne – tylko pewna część korpusu wypełniana jest środkiem smarnym; w modelach hydrostatycznych olej jest podawany do panewki pod pewnym ciśnieniem; w modelach hydrodynamicznych film olejowy wytwarzany jest za pomocą zjawisk hydrodynamicznych, które powstają w szczelinie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy dostawcą łożysk ślizgowych w Rzeszowie, a także Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu, Gdańsku, Poznaniu oraz okolicznych miejscowościach.