Łożyska stożkowe

Łożyska stożkowe reprezentują grupę łożysk tocznych. Do ich budowy wykorzystuje się elementy toczne w kształcie ściętych stożków o niewielkiej zbieżności, które podczas pracy łożyska poruszają się po bieżni również będącej stożkiem. Cechą wyróżniającą łożyska stożkowe spośród innych łożysk jest możliwość przenoszenia obciążeń osiowych tego samego rzędu, co obciążeń promieniowych.

Łożyska stożkowe to łożyska dzielone. Oznacza to, że każdy z pierścieni łożyska – wewnętrzny i zewnętrzny – jak również koszyk wypełniony elementami tocznymi można od siebie z łatwością oddzielić. Dlatego też po zainstalowaniu łożyska na wale musi ono być cały czas obciążone. Ze względu na specyficzną budowę łożyska stożkowe pozbawione są wbudowanych uszczelnień i do prawidłowego funkcjonowania wymagają osadzenia w specjalnych oprawach łożyskowych lub zamkniętych komorach.

Łożyska stożkowe wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie na wałach występują siły promieniowe i osiowe, z którymi nie radzą sobie łożyska kulkowe.

Nie tylko łożyska stożkowe – sprawdź bogatą ofertę TLC ŁOŻYSKA w Warszawie

Jesteśmy profesjonalnym dystrybutorem rozwiązań z zakresu przenoszenia napędu. W asortymencie posiadamy bogaty wybór łożysk i części towarzyszących. W naszej hurtowni znajdziesz łożyska stożkowe produkowane przez światowych liderów, marki takie jak: Schaeffler, Gates, Renold, Freudenberg, KS Gleitlager, Ames oraz Henkel. Obok produktów stale dostępnych w ofercie TLC ŁOŻYSKA naszym odbiorcom oferujemy również szeroki wachlarz produktów na zamówienie.

Gwarantujemy krótkie terminy realizacji, bardzo dobry stosunek jakości do ceny oferowanych rozwiązań, a także profesjonalne usługi doradcze. Znajdziesz nas w Warszawie i innych dużych miastach w Polsce: Gdańsk, Poznań, Rzeszów, Sosnowiec, Szczecin, Toruń, Zgorzelec. Wszystkie produkty z naszego asortymentu są dostępne w ramach prowadzonej przez hurtownię sprzedaży wysyłkowej.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty: