Łożyska walcowe

Łożyska walcowe reprezentują grupę łożysk tocznych o rozłącznym charakterze. Oznacza to, iż przynajmniej jeden z pierścieni łożyska walcowego pozbawiony jest bieżni. To umożliwia nieznaczne przemieszczanie się łożyska względem oprawy w czasie jego pracy.

Swoją nazwę łożyska walcowe zawdzięczają elementom tocznym, które przybierają walcowaty kształt. To właśnie walcowaty kształt elementów tocznych oraz liniowa powierzchnia styku między walcem a bieżnią sprawiają, że łożyska walcowe mają znacznie większą nośność niż inne typy łożysk. Warto jednak pamiętać o tym, że są bardzo wrażliwe na niewspółosiowość wału i oprawy, co może prowadzić od ich awaryjności.

Producenci wyróżniają łożyska walcowe różnych typów. Jedne mogą przenosić obciążenia osiowe, inne nie.

Mała średnica zewnętrzna oraz duża nośność i sztywność sprawiają, ze łożyska walcowe od lat są z powodzeniem wykorzystywane do łożyskowania walcarek i obrabiarek do metali. Przy odpowiedniej eksploatacji i konserwacji mogą pracować bezawaryjne nawet od 20 do 30 lat.

Łożyska walcowe – sprawdź dostępność w ofercie TLC ŁOŻYSKA

Dążąc do zapewnienia naszym odbiorcom jak najkrótszych terminów realizacji zamówień szeroki wybór produktów, które określamy mianem produktów standardowych posiadamy w stałym asortymencie – są wśród nich również klasyczne łożyska walcowe. Obok rozwiązań dostępnych od ręki, naszym klientom oferujemy również szeroki wachlarz produktów sprowadzanych na zamówienie. Zależnie od potrzeb odbiorcy możemy sprowadzić łożyska walcowe dowolnego typu.

Wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie pochodzą od sprawdzonych producentów i dostawców – liderów w swoich dziedzinach.