Łożyska toczne

Łożyska toczne składają się z dwóch pierścieni – wewnętrznego i zewnętrznego. Pomiędzy pierścieniami łożyska znajdują się elementy toczne, które stykając się z bieżniami obu pierścieni, zapewniają ich obrót względem siebie. Niektóre łożyska toczne są dodatkowo wyposażane w koszyczki, których zadaniem jest utrzymywanie elementów tocznych w stałej odległości od siebie. Łożyska toczne są niezbędnymi częściami składowymi praktycznie każdego układu mechanicznego, w którym elementy obracają się z dużą prędkością. Wykorzystywane są w przemyśle lekkim i ciężkim, w maszynach (m.in. obrabiarkach), a także w skrzyniach biegów w pojazdach. Wykorzystuje się je też w przemyśle maszynowym i rolniczym.

Łożyska toczne są najczęściej stosowanym rodzajem łożysk. Ze względu na kształt elementów tocznych zastosowanych w łożyskach, łożyska toczne możemy podzielić na: kulkowe, walcowe, stożkowe, baryłkowe i igiełkowe. Łożyska toczne można również podzielić na: poprzeczne, skośne i wzdłużne – podział ten zależy od rodzaju obciążeń przenoszonych przez łożysko.

W ofercie posiadamy bogaty wybór łożysk tocznych różnych rodzajów. Nasz asortyment obejmuje wyłącznie wysokiej jakości rozwiązania renomowanych producentów i dostawców, marek: Schaeffler, Gates, Renold, Freudenberg, KS Gleitlager, Ames i Henkel. Warto zawsze inwestować w najwyższej jakości modele, które są nie tylko idealnie dopasowane do pozostałych podzespołów, ale również będą mogły pracować nieprzerwanie oraz bezawaryjnie przez wiele lat po zainstalowaniu.

Jak zamówić łożyska toczne w TLC ŁOŻYSKA?

Klientów zainteresowanych zakupem łożysk tocznych zapraszamy do centrali TLC ŁOŻYSKA w Warszawie lub do dowolnego oddziału hurtowni. Można nas znaleźć w jednych z największych miast w Polsce. Nasze oddziały zlokalizowane są w Gdańsku, Poznaniu, Rzeszowie, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu i Zgorzelcu.

Łożyska toczne dostępne są również w ramach sprzedaży wysyłkowej. W celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. W ofercie mamy także inne rodzaje łożysk, w tym m.in. łożyska walcowe. W przypadku kontaktu mailowego, w celu przyspieszenia realizacji zamówienia prosimy o szczegółowe określenie rodzaju łożyska.

Oferujemy: