Łożyska igiełkowe

Łożyska igiełkowe należą do grupy łożysk walcowych. Łożyska walcowe to łożyska toczne o rozłącznym charakterze. Oznacza to, iż przynajmniej jeden z pierścieni łożyska pozbawiony jest jednej bieżni. Dzięki temu łożyska walcowe mogą się nieznacznie przemieszczać względem oprawy w czasie pracy.

Ze względu na swoją budowę łożyska walcowe charakteryzują się większą nośnością niż inne typy łożysk oraz stosunkowo dużą żywotnością – przy odpowiedniej eksploatacji i konserwacji mogą efektywnie pracować nawet od 20 do 30 lat. Stosuje się je m.in. do łożyskowania walcarek i obrabiarek do metali.

Łożyska igiełkowe charakteryzują się specyficzną budową. Składają się z cienkich pierścieni oraz dużej liczby długich wałeczków o niewielkiej średnicy, najczęściej nie przekraczającej 5 mm. To właśnie tym wałeczkom, które nazywa się igiełkami, łożyska igiełkowe zawdzięczają swoją nazwę.

Łożyska igiełkowe w TLC – jakość w rozsądnej cenie

Hurtownia łożysk TLC ŁOŻYSKA od lat zajmuje się dystrybucją wysokiej jakości rozwiązań z zakresu przenoszenia napędu. Bazując na bardzo dobrej znajomości rynku oraz wieloletniej współpracy ze znanymi i cenionymi producentami łożysk Naszym Klientom na terenie całego kraju oferujemy wysokiej jakości łożyska igiełkowe w bardzo dobrych cenach.

Odbiorców zainteresowanych zakupem łożysk zapraszamy do Centrali w Warszawie lub jednego z siedmiu Oddziałów TLC ŁOŻYSKA zlokalizowanych w największych miastach w Polsce - Gdańsku, Poznaniu, Rzeszowie, Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu i Zgorzelcu. Nasza hurtownia obsługuje również sprzedaż wysyłkową. Zamówienia przyjmujemy drogą telefoniczną oraz mailową.