Łożyska kulkowe

Łożyska kulkowe zalicza się do kategorii łożysk tocznych. Swoją nazwę zawdzięczają wykorzystywanym do ich budowy elementom tocznym, które przybierają kształt kulek o różnych średnicach. Cechą charakteryzującą łożyska kulkowe jest zróżnicowany kształt bieżni na pierścieniach łożyska. Zależnie od zastosowanego kształtu bieżni łożyska, umożliwiają – odpowiednio – przenoszenie obciążeń promieniowych, jak i osiowych. Zapewniają niskie tarcie, precyzję pracy, a także cichobieżność. Do zalet łożysk kulkowych zalicza się również możliwość osiągania wysokich prędkości.

Wymienia się różne rodzaje łożysk kulkowych. Ze względu na swoją budowę łożyska kulkowe często dzielone są na zwykłe, skośne i wahliwe. Dodatkowo łożyska kulkowe skośne można podzielić na jednorzędowe, jednorzędowe dwukierunkowe oraz dwurzędowe.

Współcześnie łożyska kulkowe produkuje się w różnych wymiarach. Większość firm zajmujących się wytwarzaniem łożysk kulkowych zamieszcza w swoich katalogach produktowych informacje dotyczące dostępnych wymiarów. Warto się z nimi zapoznać przed wizytą w hurtowni lub sklepie. Jesteśmy czołowym dostawcą najwyższej jakości rozwiązań dla przemysłu. Dostarczamy wyłącznie wysokiej jakości produkty w konkurencyjnych cenach.

Łożyska kulkowe w asortymencie TLC ŁOŻYSKA

Wysokiej jakości łożyska maszynowe i kulkowe oraz inne podobne elementy konstrukcyjne stanowią gwarancję poprawnego działania i bezawaryjności urządzeń. Warto zdecydować się więc na ich zakup od sprawdzonego dystrybutora, jakim jest firma TLC ŁOŻYSKA. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i rozległym kontaktom w branży możemy zaproponować naszym klientom najlepsze, sprawdzone komponenty. Sprawia to, że cieszymy się zaufaniem coraz szerszego grona odbiorców, a sprzedawane przez nas łożyska maszynowe i kulkowe wspierają pracę wielu maszyn, wpływając na ich płynne działanie.

W stałym asortymencie posiadamy wysokiej jakości łożyska kulkowe zwykłe, a także skośne i wahliwe renomowanych producentów. Obok produktów dostępnych od ręki oferujemy również produkty na indywidualne zamówienie klienta. Współpracując z wieloma producentami i dostawcami, możemy zagwarantować krótkie terminy realizacji zamówień oraz przystępne ceny.

Naszą hurtownię znajdziesz w Warszawie. Zapraszamy również do Oddziałów TLC ŁOŻYSKA zlokalizowanych w jednych z największych miast w kraju. Nasze oddziały znajdują się na terenie następujących miast: Gdańsk, Rzeszów, Poznań, Szczecin, Sosnowiec (Katowice), Toruń, Zgorzelec. W sprzedaży dostępne są także inne rodzaje łożysk, w tym m.in. łożyska stożkowe. Wszystkie produkty z naszego asortymentu są dostępne w ramach prowadzonej przez hurtownię sprzedaży wysyłkowej.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty: