Łożyska kulkowe

Łożyska kulkowe zalicza się do kategorii łożysk tocznych. Swoją nazwę zawdzięczają wykorzystywanym do ich budowy elementom tocznym, które przybierają kształt kulek o różnych średnicach. Cechą charakteryzującą łożyska kulkowe jest zróżnicowany kształt bieżni na pierścieniach łożyska. Zależnie od zastosowanego kształtu bieżni łożyska, umożliwiają – odpowiednio – przenoszenie obciążeń promieniowych, jak i osiowych.

Ze względu na swoją budowę łożyska kulkowe często dzielone są na zwykłe, skośne i wahliwe. Dodatkowo łożyska kulkowe skośne można podzielić na jednorzędowe, jednorzędowe dwukierunkowe oraz dwurzędowe.

Współcześnie łożyska kulkowe produkuje się w różnych wymiarach. Większość firm zajmujących się wytwarzaniem łożysk kulkowych zamiesza w swoich katalogach produktowych informacje dotyczące dostępnych wymiarów. Warto się z nimi zapoznać przed wizytą w hurtowni lub sklepie.

Łożyska kulkowe w asortymencie TLC ŁOŻYSKA

Wysokiej jakości łożyska maszynowe i kulkowe oraz inne podobne elementy konstrukcyjne stanowią gwarancję poprawnego działania i bezawaryjności urządzeń. Warto zdecydować się więc na ich zakup od sprawdzonego dystrybutora, jakim jest firma TLC ŁOŻYSKA. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i rozległym kontaktom w branży możemy zaproponować naszym klientom najlepsze, sprawdzone komponenty. Sprawia to, że cieszymy się zaufaniem coraz szerszego grona odbiorców, a sprzedawane przez nas łożyska maszynowe i kulkowe wspierają pracę wielu maszyn, wpływając na ich płynne działanie.

W stałym asortymencie posiadamy wysokiej jakości łożyska kulkowe zwykłe, a także skośne i wahliwe renomowanych producentów. Obok produktów dostępnych od ręki oferujemy również produkty na indywidualne zamówienie klienta. Współpracując z wieloma producentami i dostawcami możemy zagwarantować krótkie terminy realizacji zamówień oraz przystępne ceny.

Naszą hurtownię znajdziesz w Warszawie. Zapraszamy również do Oddziałów TLC ŁOŻYSKA zlokalizowanych w jednych z największych miast w kraju. Nasze odziały znajdują się na terenie następujących miast: Gdańsk, Rzeszów, Poznań, Szczecin, Sosnowiec (Katowice), Toruń, Zgorzelec. Wszystkie produkty z naszego asortymentu są dostępne w ramach prowadzonej przez hurtownię sprzedaży wysyłkowej.