Łożyska ślizgowe – Szczecin

Dostarczamy łożyska ślizgowe w Szczecinie. Do zalet tego rodzaju łożysk zalicza się przede wszystkim niską cenę i prosty montaż, a także niewielkie poprzeczne wymiary, wysoką zdolność do tłumienia wszelkich drgań oraz długą żywotność. Łożyska ślizgowe wykorzystuje się praktycznie w każdej gałęzi przemysłowej. Stosowane są m.in. w branży budowlanej, motoryzacyjnej, energetycznej oraz lotniczej. Łożyska ślizgowe dzielą się na: suche, powietrzne, olejowe (hydrostatyczne i hydrodynamiczne). W swojej ofercie posiadamy wyłącznie łożyska ślizgowe renomowanych producentów. Jesteśmy dostawcą łożysk ślizgowych również dla klientów z Torunia, Gdańska, Poznania, Rzeszowa i Sosnowca. Obok produktów odstępnych od ręki oferujemy także możliwość realizacji zamówień indywidualnych. Możemy dostarczyć praktycznie każdy typ łożyska ślizgowego dostępny na rynku. Współpracując z nami, masz gwarancję zawsze najwyższej jakości produktów w konkurencyjnych cenach, a także ekspresowej realizacji każdego zamówienia.

Budowa łożysk ślizgowych

Łożyska ślizgowe najczęściej wykonywane są ze stali nierdzewnej. Część korpusu łożyska wypełniona jest panewką cylindryczną ze swobodnym poruszaniem. W panewce znajduje się czop wału. Podczas ruchu panewki i czopa wału powstaje charakterystyczny poślizg, nazywany tarciem ślizgowym. Łożyska ślizgowe są zróżnicowane głównie pod względem wielkości, obciążenia, prędkości obrotowej, ale przede wszystkim rodzaju tarcia. Wyróżnia się trzy rodzaje tarcia:

  • Tarcie suche – współpracujące powierzchnie nie są smarowane,
  • Tarcie płynne – gdy między powierzchniami czopa i panewki cały czas znajduje się warstwa smaru,
  • Tarcie mieszane – kiedy powierzchnie współpracujące częściowo się stykają, a na pozostałym obszarze są rozdzielone warstwą smaru.

Przed wyborem odpowiedniego łożyska ślizgowego należy zwrócić uwagę na to, aby było ono wykonane z tworzyw odpornych na korozję i szybkie ścieranie się. Ponadto warto zastanowić się też, w jakiej konstrukcji będzie ono montowane i jak duże będą przenoszone obciążenia. Takie działanie sprawi, że łożysko nie ulegnie szybkiej eksploatacji i będzie działać poprawnie przez wiele lat.