Łożyska toczne – Sosnowiec

Łożyska to podstawowe elementy układów przenoszenia siły, których zadaniem jest przenoszenie obciążeń w różnego rodzaju w maszynach i urządzeniach specjalistycznych, wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu. Łożyska toczne to elementy stosowane do budowy maszyn i urządzeń. Są niezbędnymi częściami składowymi praktycznie każdego układu mechanicznego, w którym elementy obracają się z dużą prędkością. Łożyska toczne są najczęściej stosowanym rodzajem łożysk. Warto zawsze inwestować w najwyższej jakości modele, które są nie tylko idealnie dopasowane do pozostałych podzespołów, ale również będą mogły pracować nieprzerwanie oraz bezawaryjnie przez wiele lat po zainstalowaniu. Jesteśmy dostawcą łożysk tocznych w Sosnowcu. Możemy pochwalić się asortymentem, którego cechami są: wysoka jakość, doskonała dostępność oraz atrakcyjna cena. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi producentami łożysk tocznych. Oddziały naszej firmy znajdują się również w Rzeszowie i Szczecinie, a także okolicznych miejscowościach. Dostarczamy różne rodzaje łożysk tocznych.

Rodzaje łożysk tocznych

Ze względu na rodzaj elementów tocznych, łożyska toczne dzielą się na:

  • Łożyska kulkowe – najczęściej wykorzystywany rodzaj łożysk; wyróżniają się uniwersalnym zastosowaniem; mogą być stosowane w praktycznie każdej dziedzinie przemysłu; mają zdolność przenoszenia obciążeń promieniowych oraz osiowych.
  • Łożyska stożkowe – przeznaczone są do przenoszenie dużych obciążeń osiowych oraz promieniowych; łożyska tego rodzaju są modelami rozdzielnymi, co oznacza, że pierścienie można zamontować w sposób niezależny od siebie.
  • Łożyska walcowe – wykorzystywane są do przenoszenia obciążeń osiowych; doskonale radzą sobie także z wysokimi prędkościami obrotowymi.
  • Łożyska baryłkowe – stosuje się je głównie przy dużych wałach oraz sporych obciążeniach.
  • Łożyska igiełkowe – stosowane są do przenoszenia obciążeń promieniowych. Wykorzystywane są do pracy ciągłej przy dużych prędkościach; odznaczają się wyjątkową nośnością, mimo ich niewielkich rozmiarów; doskonale sprawdzą się też w przypadku ograniczonej przestrzeni.