Łożyska stożkowe – Rzeszów

Łożyska stożkowe to specyficzne modele łożysk tocznych, które znajdą zastosowanie przede wszystkim w motoryzacji. Ich parametry pozwalają również na montowanie tego rozwiązania w maszynach oraz urządzeniach wykorzystywanych w innych gałęziach przemysłowych. Ze względu na ich parametry dotyczące przenoszenia obciążeń, łożyska stożkowe doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie będą miały styczność z obciążeniami złożonymi. Wykorzystuje się również jako alternatywę dla łożysk, które nie radzą sobie z bardzo dużym naciskiem. Wariant stożkowy ma wiele zalet, a do najważniejszych zalicza się przede wszystkim długą żywotność, skuteczność oraz niezawodność. W naszej ofercie znajdziesz zarówno tanie łożyska stożkowe, jak i droższe alternatywy. Przy ekstremalnych warunkach pracy warto zwracać uwagę na produkty droższe, by mieć gwarancję, że nie ulegną one szybkiemu uszkodzeniu przez negatywnie wpływające na nie czynniki.

Podział łożysk stożkowych

Łożyska stożkowe dzielą się na:

  • Łożyska stożkowe jednorzędowe – przejmują obciążenia osiowe wyłącznie z jednego kierunku; pierścień wewnętrzny tworzy całość z koszykiem z zestawem wałeczków, pierścień zewnętrzny jest rozłączny.
  • Łożyska stożkowe dwurzędowe – przenoszą obciążenia osiowe w obu kierunkach.
  • Łożyska stożkowe wielorzędowe – pozwalają na łożyskowanie przy niewielkich i umiarkowanych prędkościach; przenoszą obciążenia osiowe oraz promieniowe; łożyska stożkowe czterorzędowe stosowane są głównie w przemyśle hutniczym.

Dostarczamy łożyska stożkowe w Rzeszowie oraz okolicznych miejscowościach. Jesteśmy również czołowym dostawcą łożysk stożkowych w Sosnowcu, Szczecinie, Toruniu, Zgorzelcu, Gdańsku i Poznaniu. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty, a w przypadku pytań również do kontaktu z nami poprzez formularz zamieszczony na stronie. Chętnie pomożemy w wyborze odpowiednich produktów, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.