Co zaliczamy do chemii technicznej?

Nie ma wątpliwości, że świat idzie do przodu – i to w każdej dziedzinie. Nowoczesne rozwiązania, technologie i produkty sprawiają, że wykonywanie codziennych zadań staje się znacznie prostsze i efektywniejsze. Przykładem środków, które mają duże znaczenie jest tzw. chemia techniczna. Co do niej zaliczamy?

Czym jest chemia techniczna?

Chemia techniczna to inaczej chemia przemysłowa i chemia warsztatowa. Termin ten oznacza specjalistyczne produkty służące do czyszczenia, konserwacji, smarowania i klejenia. Środki te są wykorzystywane podczas eksploatacji maszyn, urządzeń i narzędzi. W ich zakres wchodzą m.in. środki czyszczące, zmywacze, odrdzewiacze, kleje, smary, oleje, preparaty antykorozyjne i wiele innych produktów chemicznych stosowanych w przemyśle.

Środki zaliczane do chemii technicznej

Jakie dokładnie produkty zaliczane są do chemii technicznej?

Są to m.in.:

  • smary, w tym smary plastyczne marek FAG oraz Loctite, które sprawdzają się nawet w bardzo wymagających warunkach, takich jak podwyższona temperatura, duże obciążenie, czy układy wysokoobrotowe,
  • aplikacje inżynieryjne, w tym produkty do zabezpieczeń i uszczelniania połączeń gwintowych, produkty do mocowania części współosiowych oraz produkty uszczelniające,
  • środki do czyszczenia i zabezpieczenia powierzchni, które wykazują wysoką skuteczność,
  • inne środki chemiczne, takie jak kleje błyskawiczne, rozpuszczalnikowe, strukturalne, silikonowe, żywice, tworzywa naprawcze z domieszką metali, środki czyszczące, produkty do zabezpieczenia powierzchni.

Oczywiście produkty zaliczane do chemii technicznej powinny pochodzić jedynie od profesjonalnych producentów, dbających o wysoką jakość swoich wyrobów. Jeśli więc szukasz efektywnie działających propozycji, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty.